Visa tiesa apie Malu Wilz

2021-08-17

Kas  ta Malu Wilz kosmetika?

Tai yra profesionali vokiečių gamybos kosmetika veidui ir kūnui. Malu Wilz yra „ArtDeco group“ dalis, įsikūrusi netoli Miuncheno miesto. Ir nuo 1985 metų kosmetikos verslo rinkodaros vadybininko Helmut Baurecht įkurta įmonė iki šiol veikia sėkmingai.

 

Filosofija

Viskas prasidėjo nuo verslininko pasvarstymų. Verslininką Helmut Baurecht visada žavėjo grožis, kosmetika, spalvos. Apie šiuos dalykus galvodamas mėgdavo pasvajoti, koks turėtų būti idealus kosmetikos produktų vardas. Jo galvoje sukosi mintys, kad grožio produktai turėtų būti išskirtiniai, rafinuoti, kilnūs, bet madingi, patenkinantys kiekvieną individualią asmenybę. Šiam idealios kosmetikos įgyvendinimui Helmut pastūmėjo žymus makiažo meistras Malu Wilz, kurio garbei ir buvo pavadinta kosmetika. Dvi kūrybiškos ir gabios asmenybės pradėjo kurti kosmetikos linijas, kurios pritaikytos pagal kiekvieno odos tipo poreikius.

Vienas iš pagrindinių kosmetikos pripažinimų – tai laimėjimai įvairiuose apdovanojimuose bei teigiami vartotojų atsiliepimai. Helmutui netgi teko garbė būti apdovanotam „Life of beauty“ apdovanojimu už nuopelnus profesionalios kosmetikos srityje.  

 

Gyvūnai Vokietijoje nuo kosmetikos nekenčia

Kiekvienas savo išvaizda besirūpinantis žmogus suvokia, jog šiandien absoliučiai be jokių kosmetikos priemonių atrodyti gražiai ir išsaugoti sveiką odą praktiškai neįmanoma. O kaip ta kosmetika gaminama? Šiuo atveju turint omenyje ne tik sudėtines medžiagas, bet ir patį gamybos procesą.

Įdomu yra tai, jog tik mažuma vartotojų žino kaip yra testuojama jų naudojama kosmetika: su gyvūnais, žmonėmis ar vis labiau propaguojamu laboratorinių mėgintuvėlių in vitro metodu.

Vyrauja prieštaringos nuomonės apie kosmetikos produktų bandymus: vieni pasisako, jog kažkas visgi turi nukentėti, kad produktai žmonėms nepakenktų. Kiti teigia, jog nemoralu tyrimuose kenkti gyvūnus, tuo labiau, jog jau yra užpatentuoti alternatyvūs testavimo būdai.

Lietuvoje esančių laboratorijų atstovai pripažįsta, jog palyginus su Vokietija, Lietuvos kosmetikos pramonė yra maža. Todėl alternatyvaus testavimo būdo išpopuliarėjimas nenumatomas, nes tai yra per didelė prabanga. Lietuvos laboratorijų tyrimuose dalyvauja savanoriai, o tuo tarpu vokiečiai sėkmingai veikia savo didelėse mokslinėse laboratorijose, kuriose praktikuojami alternatyvūs testavimo būdai.

Jokių bandymų su gyvūnais!

Malu Wilz gamyboje nėra atliekami bandymai su gyvūnais. Pagal Vokietijos gyvūnų apsaugos įstatymą, dekoratyvinės kosmetikos bandymai su gyvūnais buvo uždrausti nuo 1986 metų. O nuo 1998 metų buvo uždrausta su gyvūnais testuoti pagamintą visų rūšių kosmetiką. 2011 metai žymi galutinai įsigaliojusį draudimą, kuris nurodo, jog bet kokios rūšies kosmetinės žaliavos bandymai negali būti atliekami su gyvūnais. Šiam draudimui 100% pritaria ir Malu Wilz kosmetikos gamintojai.

Norėdami ištirti produktų efektyvumą ir poveikį, Malu Wilz gamintojai naudoja in vitro metodą. Šis metodas nuolat vystosi ir yra pagrįstas tuo, jog visi bandymai atliekami ne su gyvūnais ar žmonėmis (in vivo metodas), o laboratoriniuose mėgintuvėliuose naudojant ląsteles iš daugialąsčių organizmų, kurios yra identiškos žmogaus ląstelėms Bandymo metu ląstelės yra izoliuotos ir auginamos įvairiuose laboratoriniuose induose, stebint kaip ląstelės auga, kinta bei reaguoja į produktų sudedamuosias medžiagas. 

Atgal